Aktualnie znajdujesz się na:

Warsztaty dla organizacji pacjenckich pt. „Pacjent w badaniach klinicznych – świadoma zgoda”

Projekt ustawy o badaniach klinicznych produktów leczniczych daje przedstawicielom pacjentów pełne prawo aktywnego uczestnictwa w ocenie etycznej badania klinicznego jako jeden z członków zespołu opiniującego badanie. Ocena etyczna dokonana wraz z przedstawicielem pacjentów daje możliwość spojrzenia na badanie z perspektywy osoby, która może być jego potencjalnym uczestnikiem. W rezultacie zyskujemy większą pewność ochrony pacjentów, którzy będą mieć styczność z dokumentacją badania klinicznego zweryfikowaną przez ich przedstawiciela.

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym i wspierając pełnienie nowej roli przez przedstawicieli pacjentów, Agencja Badań Medycznych zaprasza przedstawicieli organizacji pacjenckich do udziału w warsztatach pt. „Pacjent w badaniach klinicznych – świadoma zgoda”, które odbędą się 20 kwietnia 2023 r. o godz. 10:00 w formie hybrydowej.

Na spotkaniu zostanie szeroko omówiony cały proces uzyskiwania świadomej zgody: aspekty prawne i praktyczne jej podpisywania, rodzaje formularzy oraz jak czytać treść świadomej zgody i na co zwrócić szczególną uwagę. Przedstawione będą również prawa i obowiązki uczestnika badania klinicznego, specyfika komunikacji pomiędzy lekarzem i pacjentem. Możliwa będzie również wymiana doświadczeń i oczekiwań pacjentów w stosunku do dokumentacji świadomej zgody.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach stacjonarnie lub on-line wszystkich przedstawicieli organizacji pacjenckich. Rejestracja na spotkanie dostępna jest pod adresem: https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia-1/71k73,Warsztaty-dla-organizacji-pacjenckich-pt-Pacjent-w-badaniach-klinicznych-swiadom.html

 

Warsztaty pt.: „Pacjent w badaniach klinicznych – świadoma zgoda”  w formie hybrydowej
Termin: 20 kwietnia 2023 r. godz. 10.00-13.30 
Lokalizacja: siedziba Agencji Badań Medycznych oraz on-line
Link do rejestracji: https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia-1/71k73,Warsztaty-dla-organizacji-pacjenckich-pt-Pacjent-w-badaniach-klinicznych-swiadom.html

 

 

Opcje strony

do góry