118.Seminarium pt. „Proces koordynacji badania klinicznego - koordynowanie z perspektywy ośrodka"

Informacje ogólne

Kategoria szkolenia
Badania kliniczne
Obszar
kliniczne
Forma
szkolenia
Liczba godzin
2
Cena
bezpłatne
Odbiorca
członkowie zespołów badawczych, inne

Szanowni Państwo,

Agencja Badań Medycznych wraz z Państwowym Instytutem Medycznym MSWiA w Warszawie zaprasza na seminarium on-line pt. „Proces koordynacji badania klinicznego - koordynowanie z perspektywy ośrodka", które odbędzie się 20 lutego 2024 roku, o godzinie 1000.

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom niezbędnej wiedzy związanej z efektywnym zarządzaniem i koordynacją procesów badawczych. Szkolenie umożliwia pełne zrozumienie roli ośrodka badawczego w procesie przygotowań do badania klinicznego. Szkolenie skupia się na kształtowaniu umiejętności administracyjnych niezbędnych do prowadzenia badań, jak również na rozwijaniu zdolności komunikacyjnych i budowania efektywnych relacji z przedstawicielami sponsora oraz członkami zespołu.

Zachęcamy do udziału w szczególności pracowników ośrodków badawczych oraz wszystkich zainteresowanych wskazaną tematyką!

Program

Agenda

Proces koordynacji badania klinicznego - koordynowanie z perspektywy ośrodka

20 lutego 2024 r. godz. 10.00

 

10.00     Powitanie uczestników spotkania

10.10     Część I

Rola ośrodka w przygotowaniu do rozpoczęcia badania klinicznego

10.40     Część II

Rola koordynatora we współpracy ze sponsorem badania

11.00     Część III

Rola koordynatora i współpraca z zespołem badawczym

11.20    Część IV

Wyzwania i trudności napotykane podczas koordynacji badań

11.40     Podsumowanie

12.00     Zakończenie

 

 

Liczba uczestników jest ograniczona,
o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadzący

mgr Agata Dzwigałowska

Koordynator Badań Klinicznych w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych z 6- letnim doświadczeniem w badaniach klinicznych II-IV fazy w obszarze diabetologii i kardiologii w Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA w Warszawie. W 2011 roku ukończyła studia podyplomowe z Metodologii Badań Klinicznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Poprzednio przez ponad 8 lat zajmowała się badaniami (także klinicznymi) kosmetyków.

mgr Agnieszka Górna

Asystentka ds. badań klinicznych w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych oraz Koordynator z 8-letnim doświadczeniem w badaniach klinicznych II-IV fazy w obszarze diabetologii, chorób metabolicznych i osteoporozy w Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe z Metodologii Badań Klinicznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Warszawie.

prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak

Kardiolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych, Kierownik Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w PIM MSWiA, Zastępca Kierownika Kliniki Kardiologii, Kierownik Pododdziału Niewydolności Serca i Transplantologii oraz Pracowni Echokardiografii w Klinice Kardiologii PIM MSW i A, Kierownik Zakładu Badawczo-Klinicznego Fizjologii Stosowanej IMDiK im. M. Mossakowskiego PAN, Prezes Zarządu Asocjacji Niewydolności Serca PTK. Członek European Heart Academy. Obszar zainteresowania to niewydolność serca, choroby zapalne mięśnia sercowego, echokardiografia, biologia molekularna. Jest autorką lub współautorką wielu publikacji w recenzowanych czasopismach, streszczeń, monografii i rozdziałów w książkach (IF- 404,592 IH - 19). Prof. Pawlak ukończyła Podyplomowe Studia Niewydolności Serca w Zurychu. Prof. Pawlak jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC), Europejskiego Towarzystwa Niewydolności Serca, członkiem Grupy Roboczej Chorób Mięśnia Sercowego i Osierdzia ESC. Szkoliła się w Allgemeines Krankenhaus (AKH) w Vien, Heart Center w Leizpig, Kerckhoff-Klinik w Bad Nauheim oraz na Columbia University w Nowym Jorku.

mgr Klaudia Stachura

Koordynator badań klinicznych w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie. Koordynator z 15-letnim doświadczeniem w badaniach klinicznych II-IV fazy w obszarze onkologii, reumatologii i kardiologii. Posiada dyplom Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny.

mgr Klaudia Swęd

Specjalista ds. badań klinicznych. Związana z zagadnieniem badań klinicznych od 2021 roku na rzecz Działu Badań Klinicznych i Współpracy Międzynarodowej a następnie w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych do dnia dzisiejszego, funkcjonującym w strukturze PIM MSWiA. W swojej pracy odpowiedzialna m.in. za opracowywanie raportów z realizacji projektów badawczych dla potrzeb instytucji finansujących we współpracy z Kierownikami Projektów (Głównymi Badaczami), Koordynatorem ds. Badań Klinicznych i członkami zespołów badawczych.

mgr Sebastian Witkowski

Specjalista ds. Badań Komercyjnych oraz analityk finansowy z ponad dwuletnim doświadczeniem w negocjacjach umów oraz budżetów badań komercyjnych w Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA w Warszawie.

Uwagi

Na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym otrzymają Państwo link do spotkania.
Udział w szkoleniu będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji. Prosimy o dokładne zapoznanie się z komunikatami wyświetlanymi w trakcie rejestracji oraz po jej dokonaniu. Otrzymanie e-maila z potwierdzeniem zapisu na dane szkolenie jest jednoznaczne z prawidłowym ukończeniem rejestracji i zakwalifikowaniem na szkolenie.

Istnieje możliwość tłumaczenia spotkania przez tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM). Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby na adres e-mail: szkolenia@abm.gov.pl do dnia 12.02.2024 r.

Weź udział w szkoleniu, zarejestruj się

Nie ma jeszcze ustalonych termnów szkolenia? Zarezerwuj miejsce.

Załóż konto i zgłoś udział w szkoleniu

Jestem nowym użytkownikiem i chcę korzystać z usług serwisu.

Zarejestruj się

lub załóż konto uproszczone i loguj się tylko przez link

Szybka rejestracja

Posiadam już konto

Przypomnij hasło Ponownie wyślij link aktywacyjny
do góry