112.Szkolenie dla Beneficjentów Niekomercyjnych Badań Klinicznych

Informacje ogólne

Kategoria szkolenia
Badania kliniczne
Obszar
kliniczne
Forma
szkolenia
Liczba godzin
1
Cena
bezpłatne
Odbiorca
inne

Program

14 listopada 2023 r., godz. 10.00

 

10.00    Powitanie uczestników spotkania.

10.05    Część I. dr inż. Zuzanna Nowak-Życzyńska, Główny specjalista ds. analiz danych i projektów strategicznych w ABM

Najczęściej zadawane pytania dotyczące biobankowania na rzecz ABM

10:25    Część II. dr n. farm., inż.  Agnieszka Matera-Witkiewicz, Kierownik Pracowni Przesiewowych Testów  Aktywności Biologicznej i Gromadzenia Materiału Biologicznego oraz Biobankiem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Wyjaśnienie co to oznacza biobankowanie w biobanku spełniającym standardy 2.0

10.45    Dyskusja

11:00    Zakończenie

Prowadzący

dr n. farm., inż. Agnieszka Matera-Witkiewicz

Z wykształcenia doktor nauk farmaceutycznych (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), mgr inżynier biotechnologii (Politechnika Łódzka) , Menedżer Projektów Badawczo-Rozwojowych (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu), Zarzadzanie Badaniami Klinicznymi (Uniwersytet Jagielloński-Collegium Medicum). Od 2015 Kieruje Pracownią Przesiewowych Testów Aktywności Biologicznej oraz Zintegrowanym Biobankiem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, jedynym w Polsce akredytowanym na zgodność z ISO 20387:2021-01 Biobankiem w zakresie biobankowania ludzkiego materiału biologicznego i związanych z nim danych oraz pierwszym w Polsce certyfikatem jakości ISO 9001:2015 w zakresie biobankowania do celów naukowych, badawczo-rozwojowych i dydaktycznych, za którą w roku 2019 otrzymała nagrodę specjalną w konkursie LUMEN “Leaders in University Management LUMEN” przyznawaną m.in. przez Kapitułę Fundacji Kolegium Rektorów Polskich. Biobank UMW jest również pierwszym pośród 800 biobanków zrzeszonych w europejskiej infrastrukturze Biobanków i Zasobów Biomolekularnych BBMRI-ERIC, który otrzymał pozytywną ocenę zewnętrzną w zakresie spełnienia wymagań jakościowych stawianych biobankom na zgodność z ISO 20387-2018 Biotechnology-Biobankig-General Requirements for Biobanking nadawaną przez BBRMI-ERIC. Dr Agnieszka Matera-Witkiewicz jest Krajową Koordynatorką ds. Jakości w BBMRI.pl, krajowej infrastrukturze Polskiej Sieci Biobanków, należącej do BBMRI-ERIC. Koordynuje pracami grupy eksperckiej ds. Jakości BBMRI.pl, odpowiadała za wdrożenie jednolitych standardów zarządzania jakością w Polskiej Sieci Biobanków. Nominowana przez MEIN na Krajową Delegatkę do grupy eksperckiej ds. ekosystemów infrastruktury badawczej (research infrastructure ecosystems), tworzonej przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) – Global Science Forum . Audytorka wiodąca ISO 9001, Audytorka BBMRI-ERIC i BBMRI.pl w zakresie systemów zapewnienia i zarządzania jakością, ekspertka w grupach roboczych Quality Management BBMRI-ERIC, przewodnicząca Komitetu Technicznego ds. Biotechnologii Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz Krajowa Ekspertka Techniczna w ISO w TC Biotechnology w grupie roboczej Biobanks and Bioresources. Kierowała grupą odpowiedzialną za publikację polskiej wersji standardu ISO 20387 dedykowanego biobankowaniu. Od 2022 roku kieruje grupą roboczą ds. jakości w międzynarodowym towarzystwie ESBB-European, Middle Eastern & African Society Biopreservation and Biobanking. Została także wybrana do struktur zarządczych ESBB Council. Od 2023 roku jest członkiną Komitetu Sterującego ISBER- International Society for Biological and Environmental Repositores. Jest współautorką i kreatorką koncepcji pierwszych krajowych wytycznych dla biobanków “Standardy Jakości dla Biobanków Polskich”. Od 8 lat szkoli w zakresie biobankowania, w tym tworzenia biobanków i wdrażania systemów jakości w biobankach.

Dr inż. Zuzanna Nowak-Życzyńska

Zajmuje się biostatystyką oraz zagadnieniami z obszaru genetyki molekularnej i inżynierii genetycznej. Na macierzystej uczelni – SGGW uzyskała stopień doktora – specjalizacja genetyka molekularna. Przez wiele lat prowadziła zajęcia ze statystki w badaniach przyrodniczych i medycznych oraz bioinformatyki. Jest współautorką licznych artykułów z obszaru biologii i medycyny. Od listopada 2021 pracuje w Dziale Nauki ABM jako Główny specjalista analiz danych i projektów strategicznych. W ramach pracy odpowiada min. za powstanie założeń konkursu na wyroby medyczne wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI) oraz powstanie Strategii medycyny translacyjnej.

Uwagi

Udział w szkoleniu będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji. Prosimy o dokładne zapoznanie się z komunikatami wyświetlanymi w trakcie rejestracji oraz po jej wykonaniu. Dopiero otrzymanie maila z potwierdzeniem zapisu na dane szkolenie jest jednoznaczne z tym, że rejestracja przebiegła prawidłowo i znaleźli się Państwo na liście jego uczestników.

Nie ma jeszcze ustalonych termnów szkolenia? Zarezerwuj miejsce.

Załóż konto i zgłoś udział w szkoleniu

Jestem nowym użytkownikiem i chcę korzystać z usług serwisu.

Zarejestruj się

lub załóż konto uproszczone i loguj się tylko przez link

Szybka rejestracja

Posiadam już konto

Przypomnij hasło Ponownie wyślij link aktywacyjny
do góry