48.Seminarium pt. "Pozyskiwanie produktu leczniczego do badań klinicznych"
Informacje ogólne
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na seminarium online pt.. "Pozyskiwanie produktu leczniczego do badań klinicznych".
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat procesu efektywnego zaopatrywania ośrodka w produkt leczniczy wykorzystywany w badaniach klinicznych, w szczególności:
- krajowych i wspólnotowych regulacji prawnych,
- zasad Dobrej Praktyki Wytwarzania,
- oznakowania produktów leczniczych w badaniach,
- magazynowania i transportu produktów leczniczych do ośrodków.
Zachęcamy do udziału w szczególności osoby odpowiedzialne za zarządzanie produktami leczniczymi oraz wszystkich zainteresowanych wskazaną tematyką!
Program
AGENDA
„Pozyskiwanie produktu leczniczego do badań klinicznych”
31 maja 2022 r. godz. 10.00
10.00 – Powitanie uczestników spotkania przez Agnieszkę Ryniec, Dyrektor Centrum Rozwoju Badań Klinicznych Agencji Badań Medycznych.
10.10 - Część I. Karol Szczudło – Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
1. Perspektywy pozyskiwania badanych produktów leczniczych do niekomercyjnych badań klinicznych w świetle krajowych i wspólnotowych przepisów.
10.35 - Część II. Karol Szczudło – Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
1. Dobra Praktyka Wytwarzania. Oznakowanie produktów leczniczych do badań klinicznych.
11.00 - Część III. Karol Szczudło – Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
1. Outsourcing i kontraktowanie usług magazynowania i transportu produktów leczniczych do ośrodków.
11.25 - Dyskusja z uczestnikami
11.35 - ZAKOŃCZENIE
Prowadzący
Karol Szczudło
Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalista farmacji klinicznej. Posiada 9 letnie doświadczenie pracy jako farmaceuta szpitalny. W 2017 roku ukończył studia podyplomowe na Collegium Medicum UJ poświęcone badaniom klinicznym.
W projektach realizowanych przez Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych odpowiada m.in. za kwestie związane z raportowaniem działań niepożądanych oraz bezpieczeństwem farmakoterapii. Na co dzień zajmuje się również zagadnieniami związanymi z jakością w ochronie zdrowia oraz prawem medycznym. Członek Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej, Polskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Onkologicznych oraz GCPpl.
Uwagi
Na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym otrzymają Państwo link do spotkania.
Udział w szkoleniu będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji. Prosimy o dokładne zapoznanie się z komunikatami wyświetlanymi w trakcie rejestracji oraz po jej dokonaniu. Otrzymanie maila z potwierdzeniem zapisu na dane szkolenie jest jednoznaczne z prawidłowym ukończeniem rejestracji i zakwalifikowaniem na szkolenie.
Ilość uczestników jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.