10."Terapia CAR-T cells" - webinarium online
Informacje ogólne
Liczba uczestników spotkania jest ograniczona - o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.Na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym otrzymają Państwo link do spotkania.Udział w szkoleniu będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji. Prosimy o dokładne zapoznanie się z komunikatami wyświetalnymi w trakcie rejestracji oraz po jej dokonaniu. Dopiero otrzymanie maila z potwierdzeniem zapisu na dane szkolenie jest jednoznaczne z tym, że rejestracja przebiegła prawidłowo i znaleźli się Państwo na liście jego uczestników.
Program
Agenda spotkania „ Terapia CAR-T cells”
18 marca 2021 r., godz. 9.00, online
- 9.00 Powitanie uczestników spotkania przez mec. Jakuba Berezowskiego, z-cę Prezesa ds. Finansowania Badań
-
9.10 CZĘŚĆ 1.
- Perspektywy rozwoju terapii opartych na CAR-T: nowe wskazania i nowe technologie.
Prelegent: prof. dr hab. n. med. Sebastian Giebel – Kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach oraz Główny Badacz w projekcie dotyczącym CAR-T cells finansowanym przez ABM: ,,Polish Chimeric Antigen Receptor T-cell Network".
- 9.45 Dyskusja z uczestnikami
-
10.00 CZĘŚĆ 2.
- Skuteczność terapii CAR-T w leczeniu chłoniaków agresywnych.
- Powikłania po terapii CAR-T, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań infekcyjnych oraz zalecenia w tym zakresie.
Prelegent: prof. dr hab. n. med. Lidia Gil – Specjalistka chorób wewnętrznych, hematologii i transplantologii klinicznej, Kierownik Kliniki i Katedry Hematologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Prodziekan Wydziału Lekarskiego UMP, a także Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.
- 10.30 Dyskusja z uczestnikami
-
10.45 Przerwa -
10.55 CZĘŚĆ 3.
- Skuteczność terapii CAR-T w leczeniu opornej i nawrotowej postaci ostrej białaczki limfoblastycznej u dzieci.
- Kogo kwalifikować do terapii CAR-T? Kiedy wykonać aferezę? Jaką wybrać terapię pomostową przed chemioterapią limfodeplecyjną (LDC)?
Prelegent: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Kałwak – Ordynator - największego w Polsce i jednego z największych w Europie - Dziecięcego Oddziału Transplantacji Szpiku mieszczącego się w Klinice „Przylądek Nadziei” Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
- 11.25 Dyskusja z uczestnikami
-
11.40 CZĘŚĆ 4.
- Standardy, jakie musi spełniać ośrodek w celu prowadzenia badań klinicznych (komercyjnych i niekomercyjnych) z wykorzystaniem technologii CAR-T cells.
Prelegent: Adam Goszczyński – Dyrektor Medyczny w Novartis
- 12.10 Dyskusja z uczestnikami
-
12.25 CZĘŚĆ 5.
- Ogólne zagadnienia medyczne i podstawy technologii
Prelegent: prof. Alexander Yallouridis – Cluster Medical Lead, Cell & Gene Therapies Novartis (Central, Eastern & Southern Europe).
- 12.55 Dyskusja z uczestnikami
-
13.10 Zakończenie