140.Seminarium "Kontraktowanie badań klinicznych – umowy i negocjacje budżetowe"
Informacje ogólne
Szanowni Państwo,
Agencja Badań Medycznych serdecznie zaprasza na seminarium online pt. "Kontraktowanie badań klinicznych - umowy i negocjacje budżetowe".
Celem szkolenia jest zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie kontraktowania badań klinicznych oraz negocjacji budżetowych.
Uczestnicy poznają techniki negocjacyjne stosowane w kontekście badań klinicznych, naukę rozwiązywania problemów i dążenia do win-win oraz sposób reagowania na zmienne warunki. Podczas szkolenia omówione zostaną również negocjacje w kontekście finansowania badań klinicznych, ze szczególnym uwzględnieniem budżetów dotyczących zarówno badań komercyjnych, jak i niekomercyjnych.
Zachęcamy do udziału w szczególności osoby odpowiedzialne za kontraktowanie ośrodków oraz wszystkich zainteresowanych wskazaną tematyką!
Program
„Kontraktowanie badań klinicznych – umowy i negocjacje budżetowe”
11 lutego 2025 r., godz.: 10:00
10:00 – Powitanie uczestników spotkania
10:05 – Część I
- Wprowadzenie do negocjacji – techniki negocjacyjne i ich przykłady.
- Rozwiązywanie problemów i trudności, dążenie do win-win, reagowanie na zmienne warunki.
10:35 – Część II
- Specyfika negocjacji w badaniach klinicznych. Omówienie głównych kwestii:
- Aspektów finansowania badań klinicznych tj. negocjacje budżetów w odniesieniu do badań komercyjnych i niekomercyjnych.
11.05 Dyskusja
11:20 Zakończenie
Prowadzący
Magdalena Leszczyńska- Wiloch
Ukończyła studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, na którym również uzyskała tytuł doktora nauk farmaceutycznych, absolwentka MBA w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego. Z badaniami klinicznymi związana od 15 lat, doświadczenie w tym obszarze zdobyła w pracach R&D w firmach biotechnologicznych i wiodącej spółce polskiego przemysłu farmaceutycznego. Od 5 lat ściśle związana z rozwojem badań naukowych i niekomercyjnych, projektowaniem i planowaniem projektów badawczych. Od 4 lat kieruje Działem Badań Klinicznych i Naukowych CWBK w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.
Uwagi
Na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym otrzymają Państwo link do spotkania.
Udział w szkoleniu będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji. Prosimy o dokładne zapoznanie się z komunikatami wyświetlanymi w trakcie rejestracji oraz po jej dokonaniu. Otrzymanie maila z potwierdzeniem zapisu na dane szkolenie jest jednoznaczne z prawidłowym ukończeniem rejestracji i zakwalifikowaniem na szkolenie.