Rozwój kompetencji specjalistów ochrony zdrowia z zakresu realizacji badań naukowych
Tytuł projektu:
„Rozwój kompetencji specjalistów ochrony zdrowia z zakresu realizacji badań naukowych”
Nazwa programu:
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 – 2027
Numer i nazwa priorytetu:
FERS.01 Umiejętności
Numer i nazwa działania:
FERS.01.13 Umiejętności w sektorze zdrowia
Instytucja odpowiedzialna za realizację projektu:
Agencja Badań Medycznych
Termin realizacji:
01.08.2024 r. – 31.12.2026 r.
Cel główny projektu:
Poprawa funkcjonowania systemu ochrony zdrowia poprzez wzrost kompetencji przedstawicieli zawodów związanych z ochrony zdrowia, w tym kadr organizacyjnych, administracyjnych i zarządzających systemu ochrony zdrowia.
Grupa docelowa:
- pracownicy zatrudnieni w podmiotach leczniczych, które świadczą szpitalne usługi medyczne;
- pracownicy organów założycielskich podmiotów leczniczych.
Cele szczegółowe, stanowiące doprecyzowanie celu głównego:
- Przeszkolenie 90 specjalistów/ek ochrony zdrowia związanych z realizacją badań klinicznych w zakresie zarządzania danymi w badaniach klinicznych.
- Przeszkolenie 75 specjalistów/ek ochrony zdrowia związanych z realizacją badań klinicznych w zakresie planowania i zarządzania projektami.
- Przeszkolenie 75 specjalistów/ek ochrony zdrowia związanych z realizacją badań klinicznych w zakresie metodologii badań naukowych.
- Przeszkolenie 90 specjalistów/ek ochrony zdrowia związanych z realizacją badań klinicznych w zakresie zarządzania produktem w badaniu klinicznym.
Podczas całego Projektu łącznie zostanie przeszkolonych 330 osób.
Główne zadania przewidziane w projekcie:
Zadanie nr 1:
Przeprowadzenie trzech edycji kursu pt. „Dane w ochronie zdrowia – jak wytwarzać dane wysokiej jakości w badaniach klinicznych?” w celu podniesienia kompetencji z zakresu zarządzania danymi w badaniach klinicznych.
Zadanie nr 2:
Przeprowadzenie trzech edycji kursu pt. „Akademia Lidera – planowanie i zarządzanie w projektach badań klinicznych” w celu podniesienia kompetencji z zakresu prowadzenia i zarządzania projektem badania klinicznego.
Zadanie nr 3:
Przeprowadzenie trzech edycji kursu pt. „Biomedyczne badania naukowe – jak zacząć?” w celu podniesienia kompetencji w zakresie metodologii badań naukowych.
Zadanie nr 4:
Przeprowadzenie trzech edycji kursu pt. „Produkt badany – wytwarzanie, pozyskiwanie, zarządzanie w ośrodku” w celu podniesienia kompetencji w zakresie powstawania i zarządzania produktem badanym w badaniu klinicznym.
WAŻNE - Każdy uczestnik/ uczestniczka może skorzystać tylko z jednej formy wsparcia w ramach zadania 1, 2, 3 lub 4. Biorąc udział w jednym zadaniu nie ma możliwości udziału w żadnym z pozostalych.
Harmonogram:
Ogólny harmonogram projektu znajduje się pod linkiem: HARMONOGRAM
Rezultaty projektu:
Liczba osób, które podniosły swoje kompetencje dzięki udziałowi w szkoleniach oraz kształceniu podyplomowym prowadzonych w ramach programu.
Wartość docelowa dla projektu: 281
Źródło finansowania:
Wysokość wydatków kwalifikowalnych projektu wynosi 1 812 522,24 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich wynosi 1 495 693,35 zł
#FunduszeEuropejskie
Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
1) poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Ministerstwo Zdrowia, ul. Miodowa 15, 00 952 Warszawa;
2) skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Ministerstwa Zdrowia.