Aktualnie znajdujesz się na:

MD Anderson i ABM partnerami w badaniach klinicznych

List intencyjny zakłada tworzenie wspólnych programów badawczych i naukowych oraz prowadzenie wspólnych badań klinicznych, ze szczególnym uwzględnieniem badań niekomercyjnych. MD Anderson Cancer Center jest jednym z najbardziej cenionych światowych centrów poświęconych leczeniu raka.

Memorandum zostało podpisane w marcu 2019 r. przez pełniącego obowiązki prezesa Agencji Badań Medycznych dr. Radosława Sierpińskiego, wiceprezesa MD Anderson George’a Wildinga i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

„Rozpoczęcie tej współpracy to zupełnie nowa jakość opieki onkologicznej w Polsce. Agencja Badań Medycznych już teraz pozyskuje najbardziej wartościowych partnerów naukowych, a Polska będzie mogła czerpać z wiedzy i doświadczenia najlepszych światowych naukowców” – podkreślił minister zdrowia. Dodał, że zależy mu na tym, by zwiększyć liczbę badań klinicznych przeprowadzanych w kraju, a podpisane memorandum jest kolejnym krokiem w tym kierunku. „Wierzę, że Agencja Badań Medycznych będzie aktywnym partnerem dla międzynarodowych instytucji prowadzących badania kliniczne”.
„Współpraca z nowo powstałą Agencją Badań Medycznych pozwoli nie tylko na tworzenie wspólnych programów naukowych, ale da też wszystkim polskim szpitalom akademickim możliwość uczestnictwa w kluczowych badaniach onkologicznych, które są prowadzone w naszych ośrodkach” – podsumował George Wilding.

Jak mówił dr Sierpiński pełniący obowiązki prezesa Agencji Badań Medycznych, podpisanie listu intencyjnego z MD Anderson to ogromna szansa, dzięki której będziemy mogli rozwijać badania kliniczne w zakresie onkologii, co z kolei przełoży się na poprawę jakości opieki onkologicznej w Polsce.

Md Anderson Center

The University od Texas Md Anderson Center zatrudnia 21 tys. osób, a roczny budżet centrum przekracza 5 miliardów dolarów. Każdego roku MD Anderson przyjmuje niemal 120 tys. chorych na nowotwory. Ośrodek będący częścią Uniwersytetu Teksańskiego jest dziś największym centrum leczenia nowotworów w Stanach Zjednoczonych - prowadzi rocznie ok. 1000 badań klinicznych z udziałem ok. 10 tys. pacjentów.

W MD Anderson działa Centrum Innowacji, którego celem jest wyeliminowanie raka na całym świecie. Naukowcy opracowują najnowszej generacji rozwiązania w dziedzinie nowych technologii medycznych, wprowadzają na rynek nowe lekki, sposoby diagnostyki, projektują urządzenia medyczne i rozwiązania informacyjne, które mogą pomóc w opiece nad pacjentami onkologicznymi.

Opcje strony

do góry