Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium Stowarzyszenia GCPpl - "Produkty lecznicze terapii zaawansowanej najszybciej rozwijającym się obszarem medycyny"

Zapraszamy na kolejne Seminarium organizowane przez Stowarzyszenie GCPpl pn. „Produkty lecznicze terapii zaawansowanej najszybciej rozwijającym się obszarem medycyny”, które odbędzie się w środę 10.06.2020 w godzinach 15.00-18.30 w formie online.

Udział w Seminarium wymaga wcześniejszej rejestracji, która rozpocznie się od 1 czerwca 2020. Dla wszystkich Członków Stowarzyszenia bilety są bezpłatne, dla osób spoza Stowarzyszenia bilety będą w cenie 50 zł.
Przełomowa, najbardziej zaawansowana i spersonalizowana technologia stosowana w leczeniu pacjentów wymagają nowego podejścia do badań klinicznych zarówno po stronie ośrodków badawczych, jak i monitorowania.
Podczas Seminarium zostaną poruszone tematy zagadnienia związane z regulacjami obowiązującymi w zakresie produktów leczniczych terapii zaawansowanej (ATMP). Szczególna uwaga zostanie zwrócona na przełomową immunoterapię CAR-T Cells, która zaledwie od kilku miesięcy z sukcesem rozwija się w Polsce.

Prelegentami będą sami specjaliści w tym obszarze: 

  • Dr hab. n. med. Dariusz Śladowski, Komitet Zaawansowanych Terapii EMA/ Zakład Transplantologii oraz Centralny Bank Tkanek, Warszawski Uniwersytet Medyczny,
  • Dr Tomasz Ołdak, Członek Zarządu, Polski Bank Komórek Macierzystych, FamiCord Group,
  • Prof. Krzysztof Kałwak, Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Dr Marcin Piejko, III Katedra Chirurgii Ogólnej UJCM / Bank Komórek ZBK WBBiB UJ
  • Dr Paweł Wiśniewski, Prezes Helix Immuno-Oncology

Temat zostanie przedstawiony z perspektywy sponsora komercyjnego oraz niekomercyjnego, laboratorium, a także ośrodka badawczego. Możliwości finansowania rozwoju CAR-T Cells omówi Adam Sobczak, reprezentujący Agencję Badań Medycznych . Ponadto zwrócona zostanie także uwaga na specyfikę monitorowania badania klinicznego ATMP. 


Agenda seminarium dostępna jest poniżej. 

Opcje strony

do góry