58.Seminarium pt. „Badania kliniczne w populacji pediatrycznej”
Informacje ogólne
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Badania kliniczne w populacji pediatrycznej”.
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat:
- rekrutacji uczestników,
- prowadzenia procesu udzielania zgody na udział w pediatrycznym badaniu klinicznym,
- specyfiki koordynacji badania w populacji pediatrycznej,
- aktualnych wyzwań związanych z organizacją badań klinicznych z udziałem dzieci.
Jako prelegenci wystąpią:
Antoni Jędrzejowski – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce, Celina Bujalska – radca prawny w NGL Legal oraz Monika Szkop – koordynator badań klinicznych w obszarze pediatrii w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”.
Zachęcamy do udziału w seminarium w szczególności osoby zaangażowane w organizację badań klinicznych w populacji pediatrycznej oraz wszystkich zainteresowanych wskazaną tematyką.
Program
Agenda
„Badania kliniczne w populacji pediatrycznej”
24 stycznia 2023 r. o godz. 10.00
10.00 - Powitanie uczestników spotkania
10.05 - Część I. – Antoni Jędrzejowski – Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce GCPpl
- Rekrutacja uczestników w badaniach pediatrycznych – możliwości i wyzwania oraz główne czynniki na nią wpływające
10.50 - Część II. – r. pr. Celina Bujalska – NGL Legal
- Przeprowadzenie procesu udzielania świadomej zgody na udział w pediatrycznym badaniu klinicznym w różnych sytuacjach i w zależności od wieku dziecka
11.20 - Część III. – Monika Szkop – Centrum Zdrowia Dziecka
- Specyfika koordynacji badania w populacji pediatrycznej
- Ścieżka pacjenta
- Aktualne wyzwania związane z organizacją badań klinicznych w pediatrii
- Co dalej w przypadku zakończenia badania - możliwość kontynuacji leczenia badanym produktem leczniczym
12:05 - Dyskusja
12:30 - ZAKOŃCZENIE
Ilość uczestników jest ograniczona
o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzący
r. pr. Celina Bujalska
Radca prawny, senior associate w zespole Products & Health kancelarii NGL Legal. Od wielu lat doradza podmiotom z branży medycznej i ochrony zdrowia w zakresie regulacyjnym i compliance. Reprezentuje także klientów w sporach sądowych, zwłaszcza z zakresu odpowiedzialności za produkt. Udziela porad odnoszących się do każdego etapu cyklu życia produktu, w tym dotyczących badań klinicznych.
Dr n. med. Antoni Jedrzejowski
Lekarz pediatra i doktor nauk medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor i współautor artykułów dotyczących pediatrii oraz badań klinicznych publikowanych w polskich i międzynarodowych czasopismach medycznych. Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl). Wykładowca na studiach podyplomowych oraz prelegent na branżowych konferencjach w zakresie badań klinicznych. Dyrektor projektów w Parexel, wiodącej firmie z sektora Contract Research Organisations. Odpowiedzialny za zarządzanie globalnymi programami i projektami badawczymi realizowanymi na zlecenie firm farmaceutycznych i biotechnologicznych. Ekspert od zarządzania projektowego certyfikowany przez Project Management Institute. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu badaniami klinicznymi faz II-IV dotyczących innowacyjnych produktów leczniczych w różnych wskazaniach terapeutycznych, w tym onkologia, kardiologia, reumatologia, gastroenterologia, choroby zakaźne oraz pediatria.
Monika Szkop
Z wykształcenia mgr inż. biotechnologii.
Od 6 lat koordynuje badania kliniczne II i III fazy w obszarze neurologii dziecięcej, w tym wieloośrodkowe badania ViRap.
Współautorka protokołów i dokumentacji niekomercyjnych badań klinicznych prowadzonych w Klinice Neurologii i Epileptologii Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".
Uwagi
Na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym otrzymają Państwo link do spotkania.
Udział w szkoleniu będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji. Prosimy o dokładne zapoznanie się z komunikatami wyświetlanymi w trakcie rejestracji oraz po jej dokonaniu. Otrzymanie maila z potwierdzeniem zapisu na dane szkolenie jest jednoznaczne z prawidłowym ukończeniem rejestracji i zakwalifikowaniem na szkolenie.