Warszawski Uniwersytet Medyczny
Warszawski Uniwersytet Medyczny posiada duże doświadczenie w prowadzeniu zarówno niekomercyjnych jak i komercyjnych badań klinicznych. Uczelnia pełni/pełniła rolę sponsora dla ponad 30 badań klinicznych i eksperymentów badawczych. Posiadamy bazę naukowo-dydaktyczną składającą się z lekarzy, personelu medycznego, naukowców z wykształceniem medyczno-biologicznym, a także pracowników administracyjnych oraz IT. WUM jest organem założycielskim dla 5 szpitali klinicznych, w których jest ponad 200 jednostek, w tym Kliniki, Zakłady i Poradnie. Nawiązujemy aktywne współprace również z innymi szpitalami. Kadra naukowa WUM, w połączeniu z infrastrukturą szpitali umożliwiają realizację badań klinicznych w ramach wszystkich faz badania oraz w zakresie większości obszarów terapeutycznych. Dotychczas uczestniczyliśmy zarówno w realizacji badań jednoośrodkowych, jak i krajowych oraz międzynarodowych badaniach wieloośrodkowych.
W strukturach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego został powołany Akademicki Ośrodek Wsparcia Badań Klinicznych (AOWBK), którego celami są m.in. koordynacja badań klinicznych, skrócenie czasu procesów formalnych, pozyskiwanie sponsorów i promowanie badań klinicznych. AOWBK dysponuje infrastrukturą oraz kadrą działającą w ścisłej współpracy z odpowiednimi działami WUM i szpitali. Część infrastruktury pozwalająca na realizację wizyt pacjentów w trybie ambulatoryjnym oraz hospitalizacyjnym, znajduje się w poszczególnych Klinikach, co zapewnia pacjentom najlepszą możliwą opiekę medyczną. Rozwiązanie to pozwala w sposób efektywny wykorzystywać czas i zasoby kadrowe, jak również w pełni użytkować infrastrukturę medyczną dostępną w szpitalach, a co za tym idzie obniżyć koszty realizacji badań.
Jako Obserwator PSBK chcemy zwiększyć naszą efektywność pozyskiwania badań klinicznych oraz nawiązywania współprac ułatwiających prowadzenie wieloośrodkowych badań klinicznych. Naszym celem jest prowadzenie badań klinicznych zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi, a jako Uczelnia medyczna pragniemy również uczestniczyć w opracowywaniu takich standardów, zarówno w zakresie prowadzenia badań klinicznych jaki jakości pozyskiwanych danych medycznych.
Kontakt:
Akademicki Ośrodek Wsparcia Badań Klinicznych
e-mail: aowbk@wum.edu.pl
tel.: 22 57 20 014