97.Seminarium pt. "Ośrodek Badań Klinicznych Wczesnych Faz - praktyka działania”
Informacje ogólne
Szanowni Państwo,
Agencja Badań Medycznych wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym zaprasza na seminarium pt. "Ośrodek Badań Klinicznych Wczesnych Faz - praktyka działania”.
Celem spotkania jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat organizacji pracy zespołów, ścieżki pacjenta w badaniach klinicznych, prowadzenia dokumentacji, pozyskiwanie badań i chorych oraz budżetowania i audytów.
Spotkanie odbędzie się on-line 04 grudnia 2023 r. w godzinach 13.00 – 16:00 za pośrednictwem platformy internetowej Zoom.
Zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych wskazaną tematyką!
Program
„Ośrodek Badań Klinicznych Wczesnych Faz - praktyka działania”
04 grudnia 2023 r. godz. 13.00
13.00 – Powitanie uczestników spotkania
13.00 -13.30 – prof. dr hab. Rafał Dziadziuszko (GUMed) – Od wizji i planów do działań.
13.30 - 14.00 – dr Zofia Specht-Szwoch (GUMed) – Organizacja pracy – zespoły.
14.00 - 14.30 – mgr Aleksandra Rewińska (GUMed) – Ścieżka pacjenta w badaniach klinicznych.
14.30 - 15.00 – dr Magdalena Błaszkowska (GUMed) – Prowadzenie dokumentacji badań klinicznych - dobre praktyki OBKWF.
15.00 - 15.30 – dr Zofia Specht-Szwoch (GUMed) –Pozyskiwanie badań i chorych, budżetowanie, audyty, błędy.
15.30 - 16.00 – prof. dr hab. Rafał Dziadziuszko (GUMed) – Plany na przyszłość.
16.00 – Dyskusja z uczestnikami
16.15 – Zakończenie
Prowadzący
Lek med. Magdalena Błaszkowska
Lekarz koordynujący Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, internista i diabetolog. Współbadacz w kilkudziesięciu badaniach fazy I i II z dziedziny onkologii i hematologii.
prof. dr hab. n. med. Rafał Dziadziuszko
Kierownik Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Koordynator Medyczny Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Absolwent gdańskiej uczelni - posiada specjalizację z radioterapii onkologicznej oraz onkologii klinicznej. W latach 2005 – 2007 odbył stypendium naukowe w Uniwersytecie Colorado w Denver, pracując nad czynnikami predykcyjnymi korzyści klinicznej z leczenia inhibitorami receptora dla naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR) u chorych na raka płuca. Od ponad dwudziestu lat prowadzi badania kliniczne oraz badania translacyjne w onkologii, we współpracy z uniwersyteckimi grupami badawczymi oraz z przemysłem farmaceutycznym. Jest autorem ok.180 prac naukowych i aktywnym uczestnikiem międzynarodowych konferencji naukowych w dziedzinie onkologii.
mgr farm. Aleksandra Rewińska
W 2017 ukończyła studia na Wydziale Farmaceutycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2017-2021 zawodowo związana z Apteką Ogólnodostępną na stanowisku magistra farmacji , gdzie realizowała pilotażowy program opieki farmaceutycznej, w tym program szczepień przeciw COVID-19. Od 2021 roku pracuje na stanowisku Koordynatora Badań Klinicznych w Ośrodku Badań Klinicznych Wczesnych Faz w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, dbając o organizację pracy ośrodka, współpracę ze sponsorami badań klinicznych, lekarzami oraz pozostałymi członkami zespołu. Od 2023 roku prowadzi wykłady i ćwiczenia ze studentami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego- głównie w dziedzinie Badań Klinicznych.
Dr n.med., mgr farmacji Zofia Specht-Szwoch
Kierownik Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku od 2021 roku. Odpowiedzialna na płynne funkcjonowanie ośrodka, stawiając na pierwszym miejscu dobro i bezpieczeństwo pacjentów, ale pamiętając również o aspektach ekonomicznych. Nadzoruje pracę zespołu liczącego ponad 20 osób. Badaniami klinicznymi zajmuje się od ponad 12 lat, począwszy od III fazy, poprzez II fazę i I fazę (FIH (First-in-Human), głównie w dziedzinie onkologii i hematologii. Dodatkowo wykładowca akademicki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w dziedzinie badań klinicznych.