87.Seminarium pt. „Prowadzenie dokumentacji badań klinicznych – najważniejsze wytyczne, przykłady dla młodych badaczy”
Informacje ogólne
Szanowni Państwo,
Agencja Badań Medycznych wraz z Narodowym Instytutem Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie zaprasza na seminarium pt. „Prowadzenie dokumentacji badań klinicznych – najważniejsze wytyczne, przykłady dla młodych badaczy”.
Celem spotkania jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat przygotowania głównych dokumentów badania klinicznego (protokołu badania, Formularza Świadomej Zgody oraz Informacji dla pacjenta), karty obserwacji klinicznej (CRF) oraz przydatnych wskazówek odnośnie do poprawnego wprowadzania danych.
Zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych wskazaną tematyką!
Program
„Prowadzenie dokumentacji badań klinicznych – najważniejsze wytyczne, przykłady dla młodych badaczy”
10.00 Powitanie uczestników spotkania
10.05 Część I. Agnieszka Paradowska-Gorycka
Przygotowanie dokumentacji do badania – przed, w trakcie i po jego zakończeniu
10.50 Dyskusja
10.55 Część II. Izabela Inglot-Szczebiot
Główne dokumenty badania klinicznego – przykłady protokołu badania, Formularza Świadomej Zgody oraz Informacji dla pacjenta
11.40 Dyskusja
11.45 Część III. Marta Kurek
CRF – wzór karty obserwacji klinicznej.
12.30 Dyskusja
12.35 Część IV. Agnieszka Kurowska
Poprawne wprowadzanie danych – najczęstsze błędy i wskazówki.
13.20 Dyskusja
13.30 Zakończenie
Prowadzący
Izabela Inglot - Szczebiot
Od 2017 roku pracuje w badaniach klinicznych, najpierw jako specjalista wprowadzania danych do eCRF, następnie jako koordynator badań klinicznych. Członek Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce, współpracuje z Grupą ds. Ośrodków badawczych. Od 2022 roku. Zastępca Kierownika Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher. Od 2017 roku zdobywa doświadczenie w badaniach klinicznych. Członek grupy szkoleniowej Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce.
Marta Kurek
Koordynator Badań Klinicznych Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Posiada doświadczenie zawodowe jako konsultant ds. Jakości. Doświadczenie w dbaniu o jakość stara się wykorzystywać w pracy koordynatora badań klinicznych.
Agnieszka Kurowska
Z wykształcenia mikrobiolog. Od 6 miesięcy Koordynator Badań Klinicznych Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher. W branży badań klinicznych od 5 lat.
Agnieszka Paradowska-Gorycka
W badaniach klinicznych od 2019 roku, pracownik naukowy od 2010 roku. Kierownik licznych projektów badawczych, inwestycyjnych i naukowo-badawczych, a obecnie kierownik Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.