66.Seminarium pt. "Zawieranie i rozliczanie umów na realizację badań klinicznych – aspekty organizacyjne, prawne i podatkowe"
Informacje ogólne
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na szkolenie on-line pt. "Zawieranie i rozliczanie umów na realizację badań klinicznych – aspekty organizacyjne, prawne i podatkowe”, organizowane przez Agencję Badań Medycznych, które odbędzie się 22 lutego 2023 r., w godz. 10:00 – 12:00.
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat metod i opcji wyliczania wynagrodzeń w projektach ABM, praktycznego wymiaru prowadzenie projektów (w tym: rozliczania kosztów, metodologii organizacji procesów, dokumentacji i zasad konkurencyjności wydatków) oraz zaangażowania Głównego Badacza oraz Zespołu Badawczego w Niekomercyjnym Badaniu Klinicznym.
Prelegentami niniejszego szkolenia będą Pani Katarzyna Bigosińska – Dyrektor Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Pan Piotr Jamrozik – Koordynator badań klinicznych w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Program
Agencja Badań Medycznych wraz z Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zaprasza na seminarium pt. „Zawieranie i rozliczanie umów na realizację badań klinicznych – aspekty organizacyjne, prawne i podatkowe”.
Spotkanie odbędzie się on-line 22 lutego 2023 r. w godzinach 10:00 – 12:00 za pośrednictwem platformy internetowej Zoom.
AGENDA
„Zawieranie i rozliczanie umów na realizację badań klinicznych - aspekty organizacyjne, prawne i podatkowe”
22 lutego 2023 r. godz. 10:00
10.00 – Powitanie uczestników spotkania
10:05 – Część I. – Katarzyna Bigosińska – Dyrektor Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
1. Metody i opcje wyliczania wynagrodzeń w projektach ABM – studium przypadku
2. Praktyczny wymiar prowadzenie projektów – rozliczanie kosztów, metodologia organizacji procesów, dokumentacja, zasady konkurencyjności wydatków
11:15 - Część II. – Piotr Jamrozik – Koordynator badań klinicznych w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
1. Zaangażowanie Głównego Badacza oraz Zespołu Badawczego w Niekomercyjnym Badaniu Klinicznym – aspekty organizacyjne i formalne
11:45 – Dyskusja z uczestnikami
12.00 – ZAKOŃCZENIE
Prowadzący
Katarzyna Bigosińska
Menadżer z ponad 20 – letnim doświadczeniem w realizacji interdyscyplinarnych projektów oraz prac naukowo – badawczych. Dzięki pasji do projektów, pozyskiwaniu finansowania zewnętrznego i pełnieniu funkcji zarządczych zarówno w podmiotach publicznych jak i sektorze prywatnym oraz doświadczeniu jako pracownik naukowo-dydaktyczny uczelni państwowej (w dziedzinie nauk ekonomicznych, w dyscyplinie nauk o zarządzaniu) nieustannie z przyjemnością rozwija umiejętności menadżerskie i interpersonalne pełniąc różne role w strukturach projektowych oraz współpracując z interesariuszami z różnych środowisk oraz branż. Chętnie dzieli się wiedzą jako społecznik współpracujący z organizacjami non-profit realizującymi ważne cele społeczne.
Dyrektor Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Ambasador Badań Klinicznych w Inicjatywie Stowarzyszenia Na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce.
Piotr Jamrozik
Z wykształcenia mgr inż. Fizyki Medycznej. Ukończył studia podyplomowe „Niekomercyjne Badania Kliniczne – projektowanie, realizacja i zarządzanie” na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Od 2 lat związany ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, rozwija swoje kompetencje w obszarze realizacji badań klinicznych i zarządzania projektami.
W Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odpowiedzialny jest za koordynację ze strony Sponsora wieloośrodkowego niekomercyjnego badania III fazy w obszarze hematologii dziecięcej AIEOP-BFM 2017 POLAND (Projekt cALL-POL), w tym również koordynację procesu rozliczania Ośrodków i Zespołów Badawczych oraz logistykę badanego produktu leczniczego. Członek grupy roboczej Polskiej Sieci Badań Klinicznych ,,Monitorowanie i kontrola jakości’’.
Uwagi
Na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym otrzymają Państwo link do spotkania.
Udział w szkoleniu będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji. Prosimy o dokładne zapoznanie się z komunikatami wyświetlanymi w trakcie rejestracji oraz po jej dokonaniu. Otrzymanie maila z potwierdzeniem zapisu na dane szkolenie jest jednoznaczne z prawidłowym ukończeniem rejestracji i zakwalifikowaniem na szkolenie.