Aktualnie znajdujesz się na:

NIH Grant Opportunity - możliwości dofinansowania badań na fagami

W marcu tego roku z wizytą w Polsce przebywała delegacja Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) z Narodowego Instytutu Zdrowia USA (National Institute of Health).  Był to rezultat podpisanego w lipcu 2018 roku przez Ministra Łukasza Szumowskiego i Sekretarza amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Pomocy Społecznej Alexa Azara porozumienia o współpracy polsko-amerykańskiej w dziedzinie medycyny.

W tym miesiącu otrzymaliśmy z NIAID informacje o grancie zatytułowanym „Zrozumienie właściwości fagów w celu wspierania rozwoju terapii bakteriofagowej” i chcielibyśmy zachęcić ośrodki badawcze do skorzystania z możliwości w nim oferowanych. Głównym celem tych badań jest uzupełnienie wiedzy w tych obszarach, które utrudniają rozwój i regulacje bakteriofaga stosowanego w celu zapobiegania i leczenia zakażeń bakteryjnych opornych na stosowane leki.  Wnioski o grant należy składać od 18 lutego do 18 marca, 2020 roku do godziny 17:00 czasu lokalnego organizacji wnioskującej (wnioski nie mogą być związane z badaniami na AIDS). Wnioskodawcy są proszeni o wcześniejsze składanie wniosków tak by ewentualnie poprawić błędy wykryte w procesie ewaluacji wniosków.

W poniższym linku znajdą Państwo szczegółowe informacje o możliwości dofinansowania badań na fagami, jakiego udziela Narodowy Instytut Zdrowia USA:

https://grants.nih.gov/grants/guide/rfa-files/RFA-AI-19-065.html

 

Źródło: Ambasada Amerykańska

Opcje strony

do góry