Aktualnie znajdujesz się na:

Agencja Badań Medycznych laureatem Portretów Polskiej Medycyny 2020

Agencja Badań Medycznych otrzymała nagrodę "Portrety Polskiej Medycyny" w kategorii Wydarzenie Roku!

– Portrety Polskiej Medcycyny 2020 przyznane zostały w wyjątkowych okolicznościach. W tym szczególnym czasie, z tym większą dumą i szacunkiem mogliśmy wyróżnić i docenić najlepszych lekarzy, menadżertów, rozwiązania i placówki – mówił Wojciech Kuta, redaktor naczelny magazynu i portalu Rynek Zdrowia.

 

Funkcjonująca od kwietnia 2019 roku Agencja Badań Medycznych w krótkim czasie stała się instytucją bardzo sprawnie przyznającą w drodze konkursów środki na rozwój badań w dziedzinie nauk medycznych. ABM szybko i skutecznie podjęła też wyzwania związane z pandemią SARS-CoV-2. Łączna wartość dofinansowania przez ABM 33 projektów w ramach I konkursu na realizację niekomercyjnych badań klinicznych to prawie 463 mln zł. Natomiast 16 projektów w ramach I rundy konkursu na działalność badawczo-rozwojową w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych została dofinansowana łączną kwotą sięgająca ponad 182 mln zł. Agencja wsparła  ponad 20 projektów dotyczących zwalczania  COVID-19 o łącznej wartości blisko 60 mln zł. Działalność nowej Agencji jest bardzo pozytywnie oceniana przez badaczy i stanowi oczekiwane od dawna uzupełnienie systemu finansowania prac nad nowymi terapiami w Polsce.  podkreślał Wojciech  Kuta, przekazując nagrodę Prezesowi Agencji Badań Medycznych dr n. med. Radosławowi Sierpińskiemu.

- Ta nagroda jest przede wszystkim zobowiązaniem do dalszej pracy na rzecz i dla polskich pacjentów, bo to oni są kluczowym beneficjentem działań Agencji Badań Medycznych! - podkreślał Prezes ABM dr n. med. Radosław Sierpiński, odbierając nagrodę.

Plebiscyt Portrety Polskiej Medycyny towarzyszył Internetowemu XVI Forum Rynku Zdrowia. Jego celem jest podsumowanie ostatniego roku w sektorze opieki zdrowotnej oraz uhonorowanie osób i instytucji, które odniosły znaczące sukcesy w sferach: zarządzania placówkami medycznymi, rozwoju terapii oraz poprawiania stanu zdrowia społeczeństwa. 

Opcje strony

do góry