Aktualnie znajdujesz się na:

Biomed Lublin rozpoczął produkcję pierwszej serii polskiego leku na koronawirusa z osocza ozdrowieńców

We wtorek 18 sierpnia ruszyła produkcja pierwszej serii polskiego leku na koronawirusa z osocza ozdrowieńców, zawierającego przeciwciała specyficzne IgG przeciwko SARS-CoV-2. Proces produkcyjny pierwszej serii leku zajmie ok. 1,5 miesiąca. Na realizację projektu Agencja Badań Medycznych przyznała grant w wysokości 5 mln zł.

Biomed-Lublin – po zabezpieczeniu niezbędnej ilości osocza z Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – rozpoczął proces wytwarzania preparatu immunoglobulina anty SARS-CoV-2 na potrzeby badań klinicznych w ramach projektu pn. „Otrzymanie immunoglobuliny ludzkiej z osocza ludzkiego pozyskanego od dawców po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2” (projekt).

„Proces wytwarzania zajmie ok 1,5 miesiąca, zaś po wytworzeniu serii leku przez emitenta zostanie on przekazany do pozostałych konsorcjantów: Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie w celu wykonania niezbędnych badań zgodnie z harmonogramem projektu”. 

Biomed-Lublin 30 lipca br. zawarł z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 w Lublinie oraz z Instytutem Hematologii i Transfuzjologii umowę konsorcjum, przedmiotem której jest określenie zasad współpracy w realizacji projektu pt.: „Badania nad wytworzeniem swoistej immunoglobuliny ludzkiej z osocza dawców po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2 i jej zastosowaniem terapeutycznym u pacjentów z COVID 19”, realizowanego i finansowanego ramach konkursu Agencji Badań Medycznych (ABM) dotyczącego minimalizacji zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Opcje strony

do góry