Aktualnie znajdujesz się na:

Polscy badacze ukończyli I. edycję programu the Polish Clinical Scholars Research Training

Przez ostatnie 12 miesięcy polscy badacze i naukowcy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w zakresie projektowania oraz prowadzenia obserwacyjnych i eksperymentalnych badań naukowych, a także analizowania, interpretowania i prezentowania danych z badań klinicznych oraz tworzenia wysokiej jakości publikacji naukowych, dzięki uczestnictwu w programie the Polish Clinical Scholars Research Training realizowanym przez Harvard Medical School Postgraduate Medical Education dla Agencji Badań Medycznych.

Program szkoleń online obejmował tematykę medycyny molekularnej, biostatystyki i analizy danych, badań klinicznych oraz umiejętności miękkich.

Ponadto, uczestnicy programu mieli możliwość udziału w trzech stacjonarnych czterodniowych warsztatach, podczas których wykłady prowadzone były przez ekspertów z Harvard Medical School (HMS). Pierwsze oraz drugie warsztaty odbyły się w Warszawie w dniach 24 - 27 października 2023 r. oraz 9 - 12 kwietnia 2024 r. Zwieńczeniem pierwszej edycji programu the Polish Clinical Scholars Research Training  były ostatnie, trzecie warsztaty w Bostonie, MA, USA w dniach 6 – 9 października 2024r, zakończone uroczystym wręczeniem certyfikatów ukończenia programu.

- Polska potrzebuje liderów naukowych których pomysły, koncepcje i wiedza pozwolą planować i skutecznie przeprowadzać badania kliniczne o realnym wpływie na praktykę kliniczną. Eksperymenty medyczne i badania kliniczne wymagają rozwoju unikalnych kompetencji całego zespołu. Program  wspiera najbardziej obiecujących naukowców poprzez intensywny program edukacyjno-szkoleniowy prowadzony przez znakomitych naukowców i praktyków z Harvard Medical School. Musimy jako Polska budować takie międzynarodowe doświadczenia w celu rozwoju badań w obszarze nauk medycznych i nauk o zdrowiu, tak, aby ich wyniki były publikowane w najlepszych międzynarodowych czasopismach. W ramach pięciu edycji kursu planujemy przeszkolić łącznie 500 badaczy, którzy dzięki udziałowi w programie zdobędą umiejętności, wiedzę i sieć kontaktów, które przygotują ich do stania się niezależnymi badaczami. Liczymy, że umiejętności i kontakty jakie nasi badacze zdobędą i nawiążą staną się fundamentem pionierskich i społecznie ważnych badań naukowych i klinicznych. – podkreśla Prezes Agencji Badań Medycznych prof. dr hab. n. med. Wojciech Fendler.

Szczegółowe informacje na temat aktualnej edycji programu są dostępne na stronie internetowej pod linkiem: https://postgraduateeducation.hms.harvard.edu/p-csrt    

Już jesienią rozpocznie się rekrutacja do kolejnej edycji programu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, gdzie zostaną udostępnione wszelkie informacje odnośnie zapisów do kolejnych edycji kursu.

Opcje strony

do góry