Aktualnie znajdujesz się na:

Nabór ekspertów do oceny wniosków projektowych finansowanych z środków KPO

Agencja Badań Medycznych (ABM) zachęca do zgłaszania swojej kandydatury na Eksperta do oceny wniosków projektowych finansowanych z środków KPO.

Szukamy Specjalistów chcących swoją wiedzą wesprzeć proces wyłaniania najlepszych projektów, których dofinansowanie pozowali na poprawę efektywności funkcjonowania sektora biomedycznego i zwiększenia innowacyjności generowanych przez niego rozwiązań oraz ich użyteczności w odniesieniu do potrzeb społecznych.

Jakie kroki należy wykonać, aby zapisać się do Bazy Ekspertów ABM?:

Procedura naboru kandydatów na Ekspertów:

  1. Osoby zainteresowane udziałem w procesie oceny wniosków proszone są o wypełnienie, podpisanie i przesłanie wniosku oraz oświadczenia niezbędnego do złożenia w procesie aplikacyjnym na eksperta ABM (w załączeniu). Wypełnioną dokumentację należy podpisać:
  • własnoręcznie i odesłać pocztą tradycyjną na adres: Agencja Badań Medycznych, ul. Chmielnej 69, 00-801 Warszawa lub
  • Elektronicznym podpisem kwalifikowanym (uwaga, za elektroniczny podpis kwalifikowany nie uznaje się podpisu profilem zaufanym ani zeskanowanego podpisu tradycyjnego) i odesłać na adres mailowy: eksperci@abm.gov.pl
  1. Przesłane wnioski kandydatów na Ekspertów są ocenione pod kątem merytorycznym.
  2. Po pozytywnej ocenie wniosku między Ekspertem a Agencją Badań Medycznych zawierana jest umowa ramowa.
  3. Dane osoby, z którą Agencja zawarła umowę ramową, są wprowadzone do Bazy Ekspertów ABM.
  4. Po zakończeniu naboru w konkursach ogłaszanych przez ABM, Agencja dokonuje wyboru Ekspertów z Bazy Ekspertów ABM do oceny wniosków projektowych i przesyła do nich propozycję dokonania oceny konkretnych aplikacji.
  5. W przypadku zgody Eksperta na dokonanie oceny, przesyłane jest zamówienie dotyczące dokonania recenzji konkretnego (ych) wniosku(ów) projektowego (wych).

Jakie zadania należą do Eksperta:

Ocena merytoryczna wniosków głównie z dziedziny nauki medyczne i nauki o zdrowiu dokonywana jest w oparciu o kartę merytoryczną zawierającą określone kryteria oceny.

Do potencjalnych wnioskodawców ABM należą jednostki naukowe, przedsiębiorstwa prowadzące prace B+R, a także konsorcja.

W ramach recenzji oceniana będzie m.in.  wartość naukowa przedsięwzięcia, innowacyjność, przewidywane efekty ekonomiczne, a także możliwość zastosowania wyników przedsięwzięcia w systemie ochrony zdrowia, zasadność i adekwatność zaplanowanych wydatków.

Wymagania wobec Ekspertów:

  • co najmniej wykształcenie wyższe w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu i udokumentowane - co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze badań klinicznych
  • co najmniej stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu lub
  • co najmniej wykształcenie wyższe II stopnia (uzyskany tytuł zawodowy co najmniej mgr, mgr inż. lub równoważny) w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych lub nauk inżynieryjno-technicznych lub nauk społecznych, w szczególności w dyscyplinie ekonomii i finansów i nauk prawnych oraz
  • udokumentowane co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze naukowym, gospodarczym lub finansowym (wskazane posiadanie kwalifikacji w obszarze wyrobów medycznych).

Więcej informacji na temat procesu oceny wniosków oraz aktualnie obowiązujący Regulamin współpracy z Ekspertami zewnętrznymi Agencji Badań Medycznych można znaleźć na stronie:

https://abm.gov.pl/pl/o-nas/zostan-ekspertem/zostan-ekspertem/zostan-ekspertem/53,Nabor-na-ekspertow-zewnetrznych-oceniajacych-pod-wzgledem-merytorycznym-wnioski-.html

 

 

Opcje strony

do góry