Agencja Badań Medycznych

https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/2609,Spotkanie-informacyjne-dla-studentow-Pomorskiego-Uniwersytetu-Medycznego-w-Szcze.html
23.07.2024, 22:32

Spotkanie informacyjne dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Agencja Badań Medycznych w ramach rozwoju Polskiej Sieci Badań Klinicznych (PSBK), realizuje zadania i podejmuje aktywności zmierzające do szerzenia i propagowania wiedzy na temat badań klinicznych oraz budowania świadomości na temat procesu powstawania nowych leków i technologii medycznych.

Badania kliniczne stanowią jeden z głównych obszarów rozwoju medycyny oraz wysoce innowacyjnego przemysłu farmaceutycznego. Jednym z najważniejszych elementów prowadzenia badań klinicznych o wysokim standardzie i jakości jest odpowiednio wykwalifikowany zespół badawczy. Kompetencje personelu badania oraz jego doświadczenie są synonimem bezpieczeństwa pacjenta oraz stanowią ważny czynnik wyboru ośrodka przez Sponsora.

Studenci kierunków medycznych to osoby poszukujące możliwości budowania swojej kariery, a tym samym osoby wkraczające na rynek pracy. Agencja Badań Medycznych chcąc promować obszar badań klinicznych wśród studentów i absolwentów, prowadzi cykl spotkań pn. „Let’s be GCP – kariera w badaniach klinicznych” na uniwersytetach medycznych, aby wzbogacić ich wiedzę oraz zwiększyć świadomość na temat badań i zmian zachodzących w tym obszarze oraz zwrócić uwagę na ogromne możliwości rozwoju i budowania kariery w branży badań klinicznych.

Spotkanie dedykowane studentom Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbędzie się w dniu 3 czerwca 2024 r. o godzinie 17:00 na platformie internetowej ZOOM.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na spotkanie:

LINK DO REJESTRACJI 

Opcje strony