Aktualnie znajdujesz się na:

V. Kongres Wyzwań Zdrowotnych - wydarzenie przeniesione

W dniach 5-6 marca 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach po raz piąty odbędzie się Health Challenges Congress – HCC, którego partnerem instytucjonalnym jest Agencja Badań Medycznych.

W ramach wydarzenia spotkają się wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, a także przedstawiciele: świata nauki, gospodarki, biznesu, finansów, rynku ubezpieczeniowego, organizacji pozarządowych, polityki, pacjentów, administracji państwowej i samorządowej oraz mediów.

Podczas wydarzenia, przedstawiciele Agencji Badań Medycznych pojawią się w trzech panelach. Agencja rozpocznie sesją inauguracyjną Konferencji Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC), towarzyszącej Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych, która poświęcona będzie podsumowaniu pierwszego roku działalności ABM. Wykład wprowadzający poprowadzi dr n. med. Radosław Sierpiński, który podsumuje m.in. pierwszy konkurs na realizację niekomercyjnych badań klinicznych, ogłoszony przez ABM w ostatnim kwartale ubiegłego roku.

Przedstawiciele Agencji opowiedzą również o kolejnej odsłonie konkursu na realizację niekomercyjnych badań klinicznych z poszerzeniem kryteriów o wyroby medyczne oraz planach naukowych na rok 2020. Krzysztof Górski – Dyrektor Projektów Naukowych w ABM oraz dr. n. med. Radosław Sierpiński - p.o. Prezesa Agencji Badań Medycznych opowiedzą ponadto o priorytetach Agencji, znaczeniu prowadzonych działań dla pacjentów oraz trendach w biotechnologii. Wśród istotnych kwestii pojawi się również współpraca z partnerami.

W trakcie V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych poznamy także laureatów II Konkursu Start-Up-Med.

Więcej o wydarzeniu: http://www.hccongress.pl/2020/pl/

Opcje strony

do góry