Aktualnie znajdujesz się na:

Zapoznaj się z materiałami edukacyjnymi serwisu „Pacjent w badaniach klinicznych”

W ramach działalności serwisu Pacjent w badaniach klinicznych przygotowano szereg materiałów edukacyjnych, które dedykowane są pacjentom oraz ich rodzinom. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z dostępną bazą materiałów.

Poniżej zestawienie materiałów edukacyjnych:

  1. Folder informacyjny - wersja 2.0,

Z broszury można dowiedzieć się m.in. czym są badania kliniczne i w jakim celu się je wykonuje, jak wygląda ścieżka substancji badanej przed oficjalnym zarejestrowaniem na rynku jako lek, jakie są prawa i obowiązki uczestnika badań klinicznych oraz kto czuwa nad bezpieczeństwem innowacyjnych terapii.

  1. Bajka "Zosia w badaniu klinicznym",

Bajka dla dzieci o badaniach klinicznych, pozwala przybliżyć czytelnikom aspekty związane z prowadzeniem badań klinicznych z perspektywy małego pacjenta. Wykreowanie losów bohatera o realnych przygodach, pomoże oswoić się dzieciom i ich rodzicom z tematem udziału w badaniach klinicznych. Bajka przeprowadza czytelnika przez fabułę objaśniającą terminologię związaną z badaniami klinicznymi, a także przybliża procesy związane z udziałem w badaniu.

  1. Bajka "Zosia w badaniu klinicznym" - wersja monochromatyczna,

Dodatkowo dla młodszych dzieci bajka występuje w wersji monochromatycznej do kolorowania.

  1. Audiobook o badaniach klinicznych dla dzieci,

Na podstawie bajki pt. „Zosia w badaniach klinicznych”, powstał edukacyjny audiobook o tym samym tytule. Cyfrowa wersja bajki umożliwia łatwiejsze przyswajanie wiedzy, związanej z uczestnictwem dziecka w badaniu klinicznym, w dowolnym miejscu i czasie.

 

  1. Broszura Badanie kliniczne a eksperyment medyczny - wersja rozszerzona,    

Rozszerzona wersja broszury stanowi kompendium wiedzy dotyczącej różnic i podobieństw między badaniem klinicznym a pozostałymi eksperymentami medycznymi. Zawiera również ciekawe przykłady w postaci pytań i odpowiedzi umożliwiające łatwe zrozumienie przedstawianego tematu.

  1. Broszura Badanie kliniczne a eksperyment medyczny - wersja skrócona,         

Z kolei w skróconej wersji broszury zostały przedstawione definicje badania klinicznego, eksperymentu medycznego, leczniczego i badawczego.

  1. Interaktywny poradnik dla rodziców "Twoje dziecko w badaniu klinicznym",

W poradniku znajdziemy informacje przeprowadzające nas krok po kroku przez wszystkie nasuwające się pytania i wątpliwości dotyczące badań klinicznych, m.in. aspekty związane z wyszukiwaniem badania klinicznego, prawa i obowiązki uczestnika badania, a także wskazówki ułatwiające rozmowę z dzieckiem o udziale w badaniu. Poradnik został stworzony w wersji interaktywnej, aby ułatwić wyszukiwanie konkretnych informacji.

  1. Przewodnik po zawodach w badaniach klinicznych.

Przewodnik stanowi kompendium wiedzy na temat charakteru pracy w badaniach klinicznych oraz zawiera opis poszczególnych stanowisk.

 

 

Wszystkie materiały dostępne są do pobrania pod linkiem:

https://pacjentwbadaniach.abm.gov.pl/pwb/materialy/1809,Materialy-dla-pacjenta.html

Opcje strony

do góry