Aktualnie znajdujesz się na:

ABM podpisała list intencyjny o współpracy z Harvard Medical School Postgraduate Medical Education

30 stycznia 2023 Agencja Badań Medycznych, państwowa agencja odpowiedzialna za rozwój badań w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w Polsce, podpisała list intencyjny o współpracy z Harvard Medical School Postgraduate Medical Education (HMS PGME). Przedstawiciele HMS PGME odwiedzili Warszawę, gdzie wzięli udział w spotkaniu z Prezesem Agencji Badań Medycznych. Podczas wizyty obie instytucje omówiły kwestie opracowania i realizacji przez HMS PGME programu edukacyjnego z zakresu badań klinicznych dedykowanego polskim klinicystom.

- Wierzę, że prowadzone obecnie rozmowy przyczynią się do tego, że już niebawem polscy klinicyści będą mogli podnosić swoje kompetencje na najlepszej uczelni medycznej na świecie. W naszych działaniach od zawsze stawialiśmy na najwyższą jakość, dlatego rozpoczęcie rozmów z tak renomowaną uczelnią jak Harvard Medical School jest naturalną konsekwencją dotychczasowych działań Agencji. Szkolenia realizowane przez Harvard Medical School, pokazują, że poza wysoką wartością edukacyjną, są także ogromną szansą na nawiązanie relacji z wybitnymi naukowcami. Doskonale wiemy, jak jest to ważne w prowadzeniu badań – powiedział Prezes Agencji Badań Medycznych, dr hab. n med. Radosław Sierpiński podczas spotkania z dr Ajay Singh, Prodziekanem i szefem Podyplomowego Kształcenia Medycznego w Harvard Medical School oraz Williamem Straughn – p.o. Dyrektora Wykonawczego ds. Certyfikatów i Stopni oraz Dyrektora ds. Globalnego Rozwoju Programów w Harvard Medical School.

Prezes Sierpiński podkreślił, że przyjęta w styczniu przez Sejm ustawa o badaniach klinicznych, pozwoli Agencji Badań Medycznych na inicjowanie i rozwijanie programów kształcenia dla polskich kadr. – To jeden z priorytetów w procesie tworzenia całego systemu badań klinicznych w Polsce, za który odpowiada Agencja Badań Medycznych. To także inwestycja, która – jestem przekonany – zwróci się po wielokroć w przyszłości – zaznaczył Prezes ABM. Kształcenie ustawiczne w zawodach medycznych, w tym także w obszarze warsztatu naukowego, będzie kolejnym zadaniem Agencji Badań Medycznych.

„Badania kliniczne stanowią siłę napędową innowacji w opiece zdrowotnej, a tym samym prowadzą do lepszych wyników w leczeniu pacjentów” — powiedział dr Ajay K. Singh, Prodziekan i szef Podyplomowego Kształcenia Medycznego w Harvard Medical School. „Programy edukacyjne, które prowadzimy w obszarze medycyny, aktywnie angażują pracowników służby zdrowia na całym świecie, zwiększając zasięg misji Harvard Medical School. Naszym celem jest rozwijanie zróżnicowanej, inkluzywnej społeczności, na rzecz łagodzenia cierpienia oraz poprawy zdrowia i dobrobytu wszystkich ludzi” – podkreślił dr Singh.

Wizyta przedstawicieli Harvard Medical School w Polsce jest wynikiem wizyty polskiej delegacji rządowej w Stanach Zjednoczonych, która odbyła się w listopadzie 2022 r.

W trakcie wizyty w Polsce goście zostali przyjęci przez Ministra Zdrowia, Pana Adama Niedzielskiego oraz Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Prof. Alojzego Z. Nowaka.

 

Opcje strony

do góry