Program stażowy MedConnect – MSD Polska i Agencja Badań Medycznych wspierają przyszłych liderów ochrony zdrowia
MSD Polska i Agencja Badań Medycznych (ABM) otwierają wspólnie program stażowy MSD MedConnect w ramach Warsaw Health Innovation Hub, którego celem jest rozwój wysoko specjalistycznych zawodów w przemyśle farmaceutycznym. Ta inicjatywa stanowi kolejny krok w budowaniu innowacyjnego środowiska w ochronie zdrowia w Polsce.
Strategiczna inauguracja
Podczas uroczystego spotkania inaugurującego, które odbyło się w dniu 14 kwietnia br. w siedzibie ABM w Warszawie, obecni byli przedstawiciele ABM, MSD, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, uczelni medycznych, a także stażyści programu MedConnect. Podczas wydarzenia podpisana została deklaracja współpracy pomiędzy Agencją Badań Medycznych a MSD.
Jak podkreślił Cyril Schiever, President for Mid-Europe Region w MSD:
- Jestem szczerze entuzjastycznie nastawiony do współpracy z Agencją Badań Medycznych i cieszę się z wdrożenia programu MedConnect. Edukacja i rozwój talentów tworzą kulturę innowacji w sektorze zdrowia, a wysoce wykwalifikowani specjaliści stanowią fundament przełomowych badań, rozwoju nowych terapii i zaawansowanych technologii medycznych. Mocno wierzymy w siłę partnerstwa i współpracy w tym obszarze, ponieważ sukcesu nie osiąga się w izolacji, ale poprzez synergię różnych sektorów.
- Deklaracja pogłębienia współpracy między MSD a ABM, podpisana podczas ceremonii inauguracyjnej, stanowi zachętę do rozwijania wspólnych inicjatyw badawczo-rozwojowych i budowania kompetencji młodych specjalistów. Wpisuje się ona w długofalowe strategie obu organizacji oraz stanowi pozytywny przykład wśród współpracy publiczno-prywatnej. Program MedConnect, który podjęliśmy jako Agencja Badań Medycznych w ramach WHIHu na potrzeby biznesu, ukierunkowuje dalsze kształcenie studentów w taki sposób, aby było ono atrakcyjne dla sektora prywatnego, jednocześnie wspierając rynek w poszukiwaniu talentów. Wierzymy, że program będzie stanowił swego rodzaju pomost pomiędzy uczelniami a pracodawcami, którzy zapewnią absolwentom dalszy rozwój i pokażą, czego potrzebuje współczesny świat. – mówi prof. dr hab. n. med. Wojciech Fendler, prezes Agencji Badań Medycznych.
Program dla przyszłych liderów zdrowia
Program stażowy MedConnect: Enabling Future Medical Leaders to unikalny, długoterminowy projekt skierowany do wyróżniających się studentów ostatniego roku studiów magisterskich kierunku farmacja. W programie udział wzięły wszystkie polskie uczelnie medyczne, które mają otwarty kierunek farmacja. Inicjatywa, wdrażana przez MSD Polska w ramach Warsaw Health Innovation Hub pod auspicjami ABM i we współpracy z dziekanatami wydziałów farmaceutycznych polskich uczelni wyższych, obejmowała dwuetapowy proces rekrutacji. Jego celem było wyłonienie grona najlepszych kandydatów, którzy rozpoczynają właśnie płatne trwające dwanaście miesięcy staże.
Powołana została Rada Programowa, w której skład weszli przedstawiciele ABM, MSD oraz środowiska naukowego – jej głównym zadaniem jest monitorowanie przebiegu stażu i zapewnienie najwyższych standardów edukacyjnych oraz rozwojowych.
- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z uruchomienia programu MedConnect, serdecznie witamy młode talenty w naszej organizacji i życzymy im wielu sukcesów w tej ekscytującej podróży eksploracji i rozwoju. Dziękujemy Agencji Badan Medycznych za wspólne przedsięwzięcie i wprowadzenie naszych stażystów w tematykę biomedyczną, ze szczególnym uwzględnieniem badań klinicznych. Programy stażowe, takie jak MedConnect, pozwalają na przygotowanie przyszłych pracowników do pracy w dynamicznym, innowacyjnym środowisku i umożliwiają wczesną identyfikację talentów, które wniosą świeżą perspektywę i innowacyjne rozwiązania do organizacji. – mówi Justin Gandy, dyrektor zarządzający, MSD Polska.
Synergia dla przyszłości
Program stażowy MedConnect to unikalna inicjatywa wspierająca rozwój młodych talentów w medycynie oraz budowanie przyszłych liderów ochrony zdrowia w Polsce. Dzięki współpracy MSD, ABM i środowisk naukowych, program wspiera kształcenie przyszłych kadr oraz przyczynia się do rozwoju innowacyjnych terapii i zwiększenia dostępu pacjentów do nowoczesnych metod leczenia.